Blog-Günlük

Arastalardan AVM’lere (2)

Yazdır
Kullanıcı Oyu:  / 0
Kategori: Blog
Yayınlanma: Pazartesi, 19 May 2014

Arastalardan AVM’lere

Şimdilerde AVM’ler hafta sonlarında çoluk çocuklarıyla hem eğlenip iyi bir vakit geçirmek, hem de alış-veriş yapmak isteyenlerin gözdesi.. İhtiyaç olsun olmasın alış-verişin cazibesine kapılan insanlar  bu nezih mekanları tercih ediyor.

Günümüzde büyükşehirler başta olmak üzere şehirlerimizde AVM’ler hızla boy göstermeye başladı. Alış-veriş çılgınlığının artmasıyla AVM’lere olan ilgi giderek artıyor.

İstanbul’da, Ankara’da ve pek çok büyük şehirde mantar biter gibi çoğalan bu devasa alış-veriş merkezleri genelde güçlü yabancı sermaye ile veya dış kaynaklı kredilerle kuruluyor.

Devamını oku: Arastalardan AVM’lere (2)

Ağaç Yaşken Doğrulur (2)

Yazdır
Kullanıcı Oyu:  / 0
Kategori: Blog
Yayınlanma: Pazartesi, 19 May 2014

Ağaç Yaşken Doğrulur

Maddeye şekil vermek her zaman mümkün olmuştur. Eğersin, bükersin doğrultursun, düzeltirsin.

Önemli olan maddeyi şekil alacak kıvama getirmek ya da şekil alabileceği en esnek kıvamında şekil vermeye çalışılmalıdır.

Çubuk şeklindeki demire ısı vererek kıvama getirip şekil verebilirsin. Ama böyle bir ağaca ısı verirsek düzeltmeye çalışırsan yanar; bükersen kırılır. Kuru bir ağacı ısıtarak kıvama getiremeyiz. Islatarak da kıvama gelmez. O yüzden kendi esnekliğinden, kendi kıvamından yararlanmak gerekir. Bu da yaşken olur.

Devamını oku: Ağaç Yaşken Doğrulur (2)

  ebordro     emevzuat     edevlet     meb     e-mebbis     r-gazete      etrkiye  

Web Tasarımı ve Site Yönetimi : Murat ERGÜVEN

Copyright 2011 Yazı Günlüğü-Blog.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free