Yazdır
Kategori: Biyogrofisi

Murat Ergüven'in Biyografisi

Bolu Gerede Avni Akyol Öğretmenevi ve ASO Müdürü- Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü- Eğitimci, Araştırmacı Yazar

Murat ERGÜVEN, 1971 yılında Bolu’nun Gerede ilçesinde doğdu.

Doğum yeri olan Gerede’de 1982 yılında Esentepe  İlkokulu’nu bitirdikten sonra 1985 yılında Gerede Lisesi Orta Kısmı’ndan mezun oldu. Lise tahsilini ise 1988 yılında Gerede Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.

1994 yılında üniversiteden mezun oldu. Halen THK İşletme anabilim Dalında Yüksek Lisans tahsiline devam etmektedir.

1994 yılında Sakarya ve 1995 yılında Düzce’de öğretmenlik yaptı. 1996-1997 vatani görevini yerine getirdi.

1997 yılında Gerede’de öğretmenliğe başladı. Esentepe İlköğretim Okulu, Gerede İmamhatip Lisesi ve Gerede Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. 1999-2003 yılları arasında  Göynükören 1. İlköğretim Okulu’nda Okul Müdürü olarak görev yaptı.

2003-2010 yılları arasında ise Gerede M.Z.Güzelce İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaptı. 8 Şubat-12 Temmuz 2010 tarihleri arasında Samat İlköğretim Okulu’nda Müdür olarak görev yaptı.

12 Temmuz 2010 Pazartesi günü Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Kurucu Müdür olarak atandı. 20 Haziran 2012 tarihinde buradaki görevinden ayrılarak Bolu Gerede Avni Akyol Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde kurum müdürü olarak göreve başladı. Halen Gerede Avni Akyol Öğretmenevinde Kurum Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Murat ERGÜVEN aynı zamanda 14 yıldır çeşitli dergi ve gazetelerde de yazarlık yapıyor. 1999 yılında ilk olarak ulusal bir dergide araştırma yazıları yazmaya başladı ve bu dergide 5 yıl yazarlık yaptı.

Yerel gazetelerde ise ilk olarak 2003 yılında Gerede Halkın Sesi Gazetesi’nde yazarlığa başladı. Ardından Gerede Hayat Gazetesi’nde yazarlığa devam etti. 

2006 yılında Gerede Medya Takip Gazetesi’ne yazmaya başladı. 2007 yılında www.mercanmedya.com internet sitesinde ve 2013 yılında Gerede Gazetesi’ne yazmaya başladı. Halen bu gazetelere ve internet sitesine yazmaya devam etmektedir.

Deneme, araştırma, inceleme, biyografi ve röportaj yazıları kaleme alan Murat ERÜVEN, çeşitli dallarda 1000 kitabın üzerindeki kendi özel kütüphanesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Şiir yazmaktan da hoşlanan ERGÜVEN’in üniversite yıllarından bu yana çeşitli şiir denemeleri bulunuyor. Şu ana kadar yayınlanmış tek şiiri vatan sevdalılarına ithafen yazdığı “Yiğit Adam Destanı” adlı şiiridir.

Sosyal faaliyetleri seven ve oldukça önem veren Murat ERGÜVEN, Gerede’de Eğitim Bir Sen’in kurucu üyelerinden olup 8 yıl Gerede Eğitim Bir Sen Basın Yayın sekreterliği görevini yürütmüştür. 24 Mayıs 2011 tarihinde ise Hizmeteli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğini kurmuştur.

Halen Gerede Avni Akyol Öğretmenevi ve ASO Müdürü olan Murat ERGÜVEN, kitap okumak, yüzmek ve kayak yapmaktan hoşlanmaktadır.

  ebordro     emevzuat     edevlet     meb     e-mebbis     r-gazete      etrkiye  

Web Tasarımı ve Site Yönetimi : Murat ERGÜVEN

Copyright 2011 Biyografisi.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free